Obserwatorzy

wtorek, 2 lipca 2013

KARTKA Z KALENDARZA - LIPIECLipcowa panna to prawdziwe maleństwo, zaledwie 4 cale czyli 10 cm.
         To Bebe Bru z lat 1883-1889.
         Tym bardziej należy docenić cudowne szczegóły jej wykonania. Jak zwykle , co drugi miesiąc, wydawca serwuje nam tylko zdjęcie górnej części lalki. Wielu rzeczy trzeba się domyśleć. Wygląda na to, że panienka cała jest z porcelany, pokaźny dekolt ujawnia porcelanowy korpus. Buzia dwu-trzyletniego dziecka o pięknym i starannym malunku. Zwróćcie uwagę na szczegóły oka.
         Lala ma prawdziwe włosy, blond, lekko kręcone. W uszach dosyć duże kolczyki imitują opale w złotej oprawie. Na głowie kapelusik z jedwabnej tafty w kolorze sukienki. Sam kolor trudno określić, bo jest spłowiały , mógł być kiedyś morski. Przybrania z brązowej (?) wstążki. Zawiązywany jedwabnym sznureczkiem w kolorze łososiowym. Sukienka z tafty , na karczku, przybrana koronką, jest chyba bez rękawków. Na wierzchu sweterek ecru (łososiowy?)przybrany koronką. Więcej niestety nie widać.
         Jest to jeden z najładniejszych buziaków w całym kalendarzu i nr 1 na mojej liście marzeń.

10 komentarzy:

 1. Cudna!
  Marzę o wiktoriańskiej lalce, może być bez rąk, bez nóg a nawet sama głowa! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od czasu do czasu są na allegro, tylko ceny zaporowe. W niektórych miastach są pchle targi, giełdy staroci itp. tam czasem można całkiem niespodziewanie, za niewielkie pieniądze trafić prawdziwy skarb.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja mieszkam w Łodzi i regularnie chodzę co tydzień na giełdę staroci w sobote i niedziele . Trwa to już od trzech lat. Niestety skarbu żadnego nie trafiłam :(

   Usuń
 3. Już od dawna się rozglądam! Ale tak jak napisałaś ceny zwalają z nóg ale myślę, że trafię kiedyś na okazję i będę miała swoją upragnioną lakę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten buziak jest cudnej urody:)Jestem oczarowana...Powalają mnie na kolana zwłaszcza oczy i brewki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczy są zrobione doskonale i cała reszta też, aż trudno uwierzyć, że lalka ma 10 cm. Zachodzę w głowę, czy się w opisie nie pomylili.

   Usuń
 5. Witam piękna lipcowa panna , pozdrawiam ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Za te cudne (...) oczęta, serce, dusze bym dał(a).

   Usuń