Obserwatorzy

sobota, 16 marca 2013

W GOŚCINIE


          Jesteśmy gośćmi na blogu Galeria Starych Zabawek, a dokładnie nasze stare pluszaki w tym Puszek, którego mieliście okazje poznać z postu "Dawnych wspomnień czar". 
            Pikinini, dziękujemy za gościnę. 
Zapraszam na bloga http://starezabawki.blogspot.com/
Klik na zakładkę .

6 komentarzy:

 1. pozdrawiam cieplutko ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Na starość wiekowe pluszaki zrobiły się sławne. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co prawda wirtualną, ale kariera to kariera.

   Usuń
 3. Kupiłam starego PRL- owskiego miśka niby nie taki stary ale strasznie brudny w środku z trocinami. Jego futerko było brązowo żółte teraz żółty widać tylko w załamaniach materiału. Nie wiem jak czyszczą takie pluszaki w muzeach bo wszystkie doprowadzone są do dobrego stanu . Ja nie wiem jak go wyczyścić :( a i jeszcze mole wygryzły mu na pyszczku przy nosie dziurę :( Proszę o pomoc jak mam wyczyścić staruszka ??? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój piesek też ma trociny, spróbowałam wyparć płynem do dywanów robiąc pianę, ale białe uszka zafarbowały. Nie wiem jak to robią w muzeach, ale mam przepis na pranie futra naturalnego.
   Trzeba wziąć kilka łyżek mąki ziemniaczanej, zrobić papkę mieszając z benzyną (rozpuszczalnik benzynowy), Papkę wetrzeć w futro, poczekać aż wyschnie. Odkurzyć i dobrze wytrzepać. Uwaga! 1. Nie robić tego w mieszkaniu - śmierdzi. 2. Trzymać z daleka od ognia. Powodzenia. Na dziury po molach pomoże tylko cerowanie. Daj znać jak wyszło.

   Usuń